Technology

w półfinale baraży polscy zawodnicy będą toczyć bój z rosyjską narodową drużyną! Polska kadra już zna rywala w walce o awans do mundialu w Katarze!

30.11.2021, 16:48 0 komentarzy
w półfinale baraży polscy zawodnicy będą toczyć bój z rosyjską narodową drużyną! Polska kadra już zna rywala w walce o awans do mundialu w Katarze!

ostatnia prosta eliminacji do czempionatu światowego ze strony kadry polskiej była naprawdę przeciętna i nie ma co do tego wątpliwości. Wprawdzie polscy zawodnicy byli w stanie zapewnić grę w zmaganiach barażowych, jednak ze zbyt dużą nonszalancją przystąpili do meczu z węgierską drużyną. Nie byliśmy uprzywilejowani podczas losowania par barażowych, gdyż przegraliśmy. Trafiliśmy na stosunkowo łatwą ścieżkę barażową więc jednak mamy szczęście. Drużyna narodowa Rosji, która na ostatnich światowych mistrzostwach doszła do 1/4 finału będzie Najpierw rywalem Biało Czerwonych. Był to bez najmniejszych wątpliwości niesamowity rezultat dla podopiecznych selekcjonera Czerczesowa, jednak po mundialu ich forma nie wyglądała zbyt dobrze. Chociażby z tego powodu możemy mieć nadzieję na to, iż zdołamy ugrać awans do finałowego starcia barażowego turnieju o miejsce na światowym czempionacie w Katarze.

Przed rozlosowaniem barażowych przeciwników na selekcjonera kadry Polski Sousę runęła olbrzymia fala krytyki za jedenastkę, którą zadecydował grać w starciu z węgierską narodową drużyną. Sporo specjalistów przed decydującymi meczami rozmyślało nawet nad tym, żeby powołać kompletnie świeżego selekcjonera. Pomimo tego swoją pracę Portugalczyk zachował i trzeba pamiętać o tym, że miał przy losowaniu naprawdę dużo szczęścia. Tym sposobem uniknęliśmy chociażby niezwykle trudnej batalii z narodowym zespołem Włoch, czyli obecnie panującymi mistrzami Starego Kontynentu. Jeżeli uda nam się zwyciężyć rosyjską narodową reprezentację to w decydującym pojedynku rywalizować będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie z triumfatorem meczu między szwedzką kadrą, a zespołem narodowym Czech. Bez wątpienia spotkanie ze szwedzkimi zawodnikami byłoby świetną szansą do zrewanżowania się za przegraną wynikiem dwa do trzech podczas mistrzostw Europy. Dobrze zrozumieć, że starcie z rosyjską narodową drużyną nie będzie dla polskich piłkarzy zbyt proste. Reprezentacja piłkarska Polski musi się wdrapać na najwyższy poziom własnych futbolowych umiejętności jeżeli nadal chcemy myśleć o kwalifikacji na światowe mistrzostwa.

Zostaw komentarz