Technology

Triumf wicemistrza Ekstraklasy w pierwszym pojedynku 3. rundy eliminacji do Europa Conference League i dwa trafienia Lopeza!

09.08.2022, 14:53 0 komentarzy
Triumf wicemistrza Ekstraklasy w pierwszym pojedynku 3. rundy eliminacji do Europa Conference League i dwa trafienia Lopeza!

Fani piłkarscy z naszego kraju przywykli do tego, że nasze kluby nie osiągają triumfów na międzynarodowej arenie. Najlepszym tego przykładem jest przykładowo to, iż najlepszym triumfem ostatniej dekady jest to, że 6 sezonów temu Legia Warszawa dostała się do grupowych rozgrywek Pucharu Europy. 6 lat temu co prawda nie udało się awansować do kolejnej fazy, jednak przygoda mistrza polskiej Ekstraklasy z Champions League w tamtym sezonie była naprawdę interesująca. Na pewno przygody z Champions League zespołu Lecha z Poznania, który wygrał mistrzostwo Ekstraklasy w poprzednim sezonie nie można tak ocenić. Ekipa Lecha Poznań już w I rundzie kwalifikacji wyeliminowana została z batalii o fazę grupową Champions League. Z tego powodu musi rozgrywać spotkania w najniższym szczeblu zmagań klubowych a dokładnie Europa Conference League.

Fani piłki z naszego kraju naprawdę ogromne oczekiwania pokładają ekipie wicemistrza polskiej ligi i nie można temu zaprzeczyć. Zespół prowadzony przez trenera Papszuna od pierwszego meczu eliminacji prezentuje się niesamowicie dobrze. Gra Rakowa wygląda bardzo dobrze dla widza i można dostrzec, że został tam wdrożony konkretny projekt. Warto również w tym miejscu chwalić zarząd tej drużyny, który dobrze dogaduje się z Papszunem. W ten sposób w Częstochowie powstał kolektyw, który zdoła rywalizować o sukcesy w europejskich zmaganiach. Futbolowi sympatycy z Polski choćby dlatego oczekują tego, że wicemistrz polskiej Ekstraklasy da radę awansować do Ligi Konferencji, ale też wygra mistrzostwo. Niesamowicie blisko ten cel był w zeszłym sezonie, jednakże na przestrzeni ostatnich spotkań brakło już drużynie wicemistrza PKO Ekstraklasy energii. W miniony czwartek drużyna Rakowa rywalizowała ze Spartakiem Trnawa. Szerokie grono ekspertów od piłki nożnej twierdziło, iż Raków Częstochowa powinien bez bez żadnego problemu poradzić sobie z przeciwnikiem. Wicemistrz polskich rozgrywek ostatecznie wygrał rezultatem 2:0 po 2 golach Iviego Lopeza. Ten triumf w dużym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do IV rudny eliminacji Europa Conference League.

Zostaw komentarz