Technology

Kadra Chorwacji wystąpi w półfinale - o wyniku zdecydowały jedenastki Narodowa reprezentacja Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - zadecydowały rzuty karne!

15.12.2022, 15:36 0 komentarzy
Kadra Chorwacji wystąpi w półfinale - o wyniku zdecydowały jedenastki Narodowa reprezentacja Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - zadecydowały rzuty karne!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa małymi krokami zbliżają się do końca. W miniony weekend rozgrywane były mecze ćwierćfinałowe, których wygrani wystąpią w 1/2 finału imprezy mistrzowskiej. Wielu piłkarskich fanów zmuszonych było pogodzić się z tym, iż ich kadra narodowa musiała pożegnać się z szansami na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Jednak pozostaje oglądać turniej do końca i wyczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia a także ekscytować się fenomenalnymi golami. Jednym z faworytów do wygrania mistrzowskiego tytułu od samego początku światowych mistrzostw była narodowa drużyna Brazylii nie da się temu zaprzeczyć. Mogło się wydawać, iż po wygranej z zespołem narodowym Korei Południowej wszystko zmierza w idealnym kierunku, ale wówczas przyszedł czas spotkania z zespołem narodowym Chorwacji. Piłkarze drużyny Chorwacji postawili naprawdę ciężkie warunki dla drużyny Brazylii podczas pojedynku.

Kadra narodowa Brazylii od samego początku tego spotkania miała problem z finalizowaniem akcji ofensywnej celnym strzałem na bramkę. Chorwaci bardzo dobrze grali w grze defensywnej, jednak czasami potrafili zaskoczyć składnymi kontrami. Sędzia spotkania nie mógł postąpić inaczej i po regulaminowym czasie gry był zmuszony zaprosić zawodników obu drużyn na dodatkowy czas gry. Wielbiciele futbolu zgromadzeni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Drużyna narodowa Brazylii w efekcie trafienia Neymara na sam koniec pierwszej połowy wysunęła się na prowadzenie. Mogło się wydawać wtedy, że już jest po wszystkim i kibice Brazylii mogą wybierać bilety na półfinał. Jednakże na 4 minuty przed końcem dogrywki do bramki trafili piłkarze narodowej kadry Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do serii rzutów karnych. Zespół narodowy Chorwacji w strzelaniu jedenastek ma spore doświadczenie i w tym przypadku było to widoczne. Zawodnikom reprezentacji Brazylii brakowało doświadczenia podczas egzekwowania jedenastek, dzięki czemu golkiper narodowej drużyny Chorwacji bez problemu kilka wybronił. Natomiast narodowa kadra Chorwacji nie chybiła ani razu i w taki sposób zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału mundialu w Katarze. Bardzo silna narodowa drużyna Argentyny, która w 1/4 finału pokonała też po serii rzutów karnych narodową reprezentację Holandii będzie rywalem narodowej kadry Chorwacji w spotkaniu półfinałowym.

Zostaw komentarz