Technology

Gracze trenowani przez Tuchela Tomasa dali radę ograć londyński Tottenham rezultatem 1:0 po niesamowitym pojedynku! Chelsea FC przypieczętowała kwalifikację do meczu finałowego rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej!

15.01.2022, 13:01 0 komentarzy
Gracze trenowani przez Tuchela Tomasa dali radę ograć londyński Tottenham rezultatem 1:0 po niesamowitym pojedynku! Chelsea FC przypieczętowała kwalifikację do meczu finałowego rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej!

Na wieczór w środę futbolowi kibice z Anglii zwrócili swój wzrok w kierunku meczu, który rozgrywany był między Chelsea z Londynu, a Tottenhamem Londyn. Wygrany rywalizacji półfinałowej miał awansować do finału Pucharu Angielskiej Ligi, a więc stawka tego pojedynku była niezwykle wysoka. Podczas pierwszego pojedynku tych drużyn Chelsea z Londynu, która wywalczyła wygraną rezultatem dwa do zera na własnym boisku okazała się dużo skuteczniejsza. Każdy był jednak świadomy tego, iż w spotkaniu rewanżowym nie będzie brakować niesamowitych akcji. Wręcz przeciwnie od samego początku do końca kibice piłki nożnej mieli możliwość oglądać fantastyczne spotkanie. Zawodnicy prowadzeni przez Conte z pewnością liczyli na pozytywny wynik, ale zespół Chelsea Londyn prędko ruszyła do ataku. W osiemnastej minucie zawodnicy Tuchela Thomasa zdobyli prowadzenie, gdy po niesamowitym dograniu Mounta piłkę do bramki wpakował Antonio Reudiger.

Bez żadnych wątpliwości był to niesamowity początek meczu dla Chelsea z Londynu, która znacząco zbliżyć się zdołała w ten sposób do wielkiego finału Pucharu Ligi Angielskiej. Gracze Tottenhamu FC od tej chwili mieli do odrobienia już 3 trafienia, żeby choćby doprowadzić do dogrywki. Było to bardzo ciężkie zadanie. Zebrani na stadionie w stolicy Anglii piłkarscy sympatycy mogli mieć także mnóstwo powodów do oburzenia z powodu VAR. Aż dwukrotnie arbiter prowadzący to starcie wskazywał na wapno dla gospodarzy, jednakże dwukrotnie też był zmuszony decyzję te anulować po analizie akcji poprzez wykorzystanie VARu. Gracze londyńskiego Tottenhamu mimo wszystko w dalszym ciągu rywalizowali o pomyślny rezultat i zdołali nawet strzelić gola. W tym przypadku jednak po raz kolejny musiał zainterweniować VAR i arbiter prowadzący ten mecz zasygnalizował, iż kapitan kadry Anglii w chwili podania był na spalonej pozycji. Londyńska Chelsea w finalnym rozrachunku zwyciężyła ten pojedynek wynikiem 1:0 i wystąpi w wielkim finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej oponentem będzie Arsenal FC albo Liverpool.

Zostaw komentarz