Polandrock 2018

02.09.2018, 15:34 0 komentarzy
Polandrock 2018

Pierwszy raz największy i jeden z najbardziej znanych festiwali w naszym kraju, odbywał się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku ściąga ogromne tłumy fanów muzyki i niezwykłego klimatu tego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i ewoluował z upływem czasu. Na jego rozwój wpływało nie tylko rosnące zainteresowanie fanów muzyki, ale co za tym idzie, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość koncertów gwiazd zagranicznych oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba fanów "woodstocku" oscyluje pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, ale pomimo tego, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, ze względu na pilnujące porządku służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival nie jeden raz nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najlepszych europejskich i światowych festiwali. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Jednak festiwalowicze cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, panującym na nim, klimatem i atmosferą wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej przeróżne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z ciekawymi osobami, poddać się medytacji lub zgłębiać wiedzę z przeróżnych tematów.

Jednego można być pewnym – festiwalowy klimat i wspaniałe chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje duża szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w wyjątkowej atmosferze i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Zostaw komentarz