Już niedługo wybory na prezydenta w Stanach Zjednoczonych

15.09.2020, 16:43 0 komentarzy
Już niedługo wybory na prezydenta w Stanach Zjednoczonych

W bieżącym roku Ameryka wybierze nowego reprezentanta kraju. Na tę chwilę obowiązek ten sprawuje Donald Trump i rzecz jasna zabiega on o następną kadencję. Mimo to konkurencja również się stara i na kilkadziesiąt dni przed wyborami mamy możliwość zapoznać się z badaniami. Jak dokładnie się rozwija teraz sytuacja? Które szanse będą największe? W porównaniu z ostatnimi wyborami, największy konkurent Trumpa posiada zdecydowanie lepsze wyniki.

Joe Biden, kandydat partii Demokratów, ma ponad siedmioprocentową przewagę nad obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Mimo wszystko sztab wyborczy Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, żeby bieżące sondaże oddawały przyszły wynik głosowania. W 2016 roku sytuacja była nieco podobna - była sekretarz stanu w zeszłym głosowaniu także przodowała, ale jej przewaga nie okazała się tak wielka. Było to zaledwie 2,3 procenta. Mimo iż Clinton posiadała wyższość i zdobyła większą ilość głosów, biorąc pod uwagę całe USA, została pokonana w starciu z Donaldem Trumpem.

Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych nie stanowi o wygranej ilość poszczególnych głosów. Przeważający okazuje się być głos elektorów - w każdym stanie jest określona ich ilość i jest uzależniona ona od populacji w danym stanie. Kilka stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona - walkę toczy ze sobą w znacznej mierze.

W każdym z wyżej wymienionych stanów panuje inna sytuacja. W niektórych miejscach przewodzi obecny prezydent, gdzie indziej Joe Biden. Sytuacja więc nie będzie przewidywalna. Wiele zdecydowanie zależeć będzie od panujących postaw w konkretnym miejscu - czasem ludzie przedstawiają republikańskie poglądy, a gdzieniegdzie będą to typowo demokratyczne idee. Jednakże chociażby w stanach przede wszystkim o poglądach republikańskich w ostatnich latach zaszły znaczące zmiany. Wszystko dzięki nowym mieszkańcom, którzy przedstawiają liberalne postawy, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie mieszkania. Tego typu podpisy mogą mieć ogromny wpływ na wskazanie następną głowę kraju.

A w jaki sposób wyglądać będzie głosowanie w okresie epidemii? Z powodu koronawirusa wybory będą trochę dłuższe, gdyż rozpoczną się nawet za niedługo. Spora liczba mieszkańców Stanów Zjednoczonych chce oddawać swój głos korespondencyjnie.

Musimy więc czekać na dalszy rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę wybory w 2016, nic nie jest do końca pewne więc kierowanie się badaniami się może okazać niewłaściwe.

Tagi:

Zostaw komentarz